Auta


Pokud to dosud nebylo jasné, tak z Anglie do Mongolska se v rámci Mongol Rally budeme dopravovat auty. V pravidlech závodu se k říká, že je možné jet jen opravdu malým autem, které je

  • levnější než 1 000 liber = něco málo přes 30 tisíc kaček
  • a má objem motoru do jednoho litru / 1 000 ccm

V součtu to znamená, že může každý cestovat jen pěknou šunkou a to je rozhodně velká zábava.

Udělali jsme rychlou analýzu trhu s ojetinami a nejvíc nás zamrzelo, že neumíme sehnat žádnou Škodovku s požadovaným obsahem a za nízkou cenu. Taky jsme si uvědomili, že nechceme cestou zcela zničit auto za 30 000 kaček, ale že budeme cílit někam na polovinu této sumy. Limit 1 000 liber je nízký asi hlavně pro Angličany.


Co jsme nakonec vybrali? Volkwagen Polo. Volkswagen Polo. Volkswagen Polo. Přesně tři kusy tohoto stylového lidového vozítka z let 1996-1997 a rozhodně s 5 dveřmi. U našich poloaut se postupně uchytily názvy Rošťák, Marcelka a Zrzka.. Všechny jsme je sami přebarvili na pěknou fialovou a víceméně úspěšně je také připravili na dlouhou cestu. I přes naši snahu skončilo vždy nějaké auto cestou v servisu celkem třikrát. Přes všechny trable jsme ovšem závod dojeli až do cíle a vyprávění o všemožných problémech, které nás potkaly, budeme sdílet na našich sociálních sítích a především na našem připravovaném promítání.

Keep picnic…