Charita


Jedno ze základních pravidel závodu je sehnat 1000 britských liber na charitu, a to za každou posádku. To nám přišlo jako parádní výzva. Ještě nikdy jsme nesháněli větší množství peněz na nějaký dobročinný projekt a dostali jsme před sebe úkol vybrat skoro 90 tisíc korun. Každopádně to byla pořádná výzva.

Naše motto – najdi vpohodě dobrodružství – více než přesně odkazuje na skutečnost, jak je pro nás pohoda důležitá. A to nejen na dalekých cestách, v práci, ve škole nebo v pralese. Proto jsme se rozhodli podporovat tyto dva skvělé neziskové projekty.

 

Nevypouštíme duši

Nevypusť duši je malá nezisková organizace, jejímž cílem je zlepšení informovanosti Česka v oblasti duševního zdraví. Kladou si za cíl šířit fakta, bořit mýty, vzdělávat a pomáhat.

V roce 2016 se iniciativě podařilo zorganizovat první pilotní workshopy na téma duševního zdraví pro středoškoláky a rádi by tyto aktivity dále rozšiřovali. Tyto workshopy jsou vedeny vyškolenými dobrovolníky z řad  studentů a absolventů psychologie. Program se formou interaktivních her a diskuzí věnuje tématu duševních onemocnění, mezi které patří i mnohdy opomíjená deprese nebo panické poruchy.
Naším cílem je vybrat prostředky na vzdělávací projekt Nevypusť Duši, z. s., a podpořit tak vzdělávání středoškoláků v oblasti duševního zdraví.

Rozhodli jsme se nedržet při zemi a udělat maximum pro získání 200 tisíc Kč na tento projekt. Na Nevypusť duši se nám podařilo získat přes 100 tis. Kč.

Najďete více informací na internetových stránkách Nevypusť duši a podpořte je s námi přímo na našem platebním portálu Darujme.

 

Zachraňujeme pralesy

Cool Earth – oficiální charita závodu Mongol Rally je jedinečná v tom, že se cíleně soustředí na záchranu jednoho z nejcennějších bohatství, které máme – deštných pralesů.
Faktem je, že se za posledních 40 let se rozloha deštných pralesů snížila téměř o polovinu. Cool Earth se rozhodla tomuto ničení bránit. Nestaví však ploty a nevytváří rezervace. území navrací původním obyvatelům, kteří na těchto místech žili po dlouhé generace. Podporou vzdělávání, dostupností lepší zdravotní péče a zajištěním zdroje obživy podporuje Cool Earth domorodé vesničky, které žijí na samé hranici deštných pralesů, společně pak bojují za jejich zachování.
Podporou tohoto projektu se také chceme přírodě trochu revanšovat za to, že jedeme do Mongolska benzínovými auty.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách Cool Earth.

 

Podporujte tyto dobročinné projekty a udělejte s námi tento svět lepším!